Ece Naz Özonar - Piyano & Keman

1994 yılında Bursa’da doğdu. Müzik eğitimine 12 yaşında Suat Şahin ile başladı. 2008 yılında kazandığı Bursa Zeki Müren Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi’nde keman ve piyano eğitimine devam etti. Okul orkestrası ve özel orkestralarla verdiği konserlerin yanı sıra 2011 yılında seçilmiş olduğu European Youth Symphony Orchestra’sı ile Almanya, İtalya ve İsviçre’de konserler verdi.

2012 yılında Uludağ Üniversitesi Müzik Eğitimi Ana Bilim Dalı’nı kazandı. Azerbaycan Devlet Sanatçısı Bayazid Axhundov ile keman, Hasan Adıgüzelzade ile armoni, Doç. Dr. K. Mete Sungurtekin ile piyano eğitimini tamamladı. 2012 yılında katılmış olduğu Nilüfer Oda Orkestrasında baş kemancı olarak görev aldı.

 

2014 yılında girmiş olduğu Nilüfer Çok Sesli Korosu ile Interkultur Choir Games Grand Prix yarışmasında üyesi olduğu koro ile birlikte Grand Prix ödülünü kazandı. 2013 yılından itibaren kurs merkezlerinde ve özel okullarda görev aldı. 2019-2021 sezonunda Bursa Ahmed Vefik Paşa Devlet Tiyatro’sunda Keşanlı Ali Destanı oyununda kemancı olarak görev aldı. 2021 yılında Palto sahne için ‘Patent Dedektifi’, Dank Laboratuvar Tiyatrosu için ”İçinde Değerli Bir Şey Olabilir” oyunlarının müziklerini besteledi.

 

2021 yılında girmiş olduğu Ladies & Gentlemen Müzikal topluluğu ile konserler vermeye devam etmektedir. Şu an da İstek Bilge Kağan Okulları’nda müzik öğretmeni olarak çalışmakta olup aynı zamanda Okan Üniversitesi Konservatuvar’ında Yüksek Lisans programını sürdürmektedir.

WhatsApp Image 2022-02-25 at 16.39.38.jpeg