top of page
Eğitmenler Arka Plan4.jpg

Çağla Bozkır Kalafat - Yaratıcı Drama Eğitmeni 

1991 yılında İstanbul’da doğdu. Üniversite eğitimini İstanbul üniversitesi ve Master eğitimini Bahçeşehir Üniversitesi- İleri Oyunculuk bölümünde tamamladı. Öğrencilik yıllarında TEGV’de gönüllü eğitmenlik yaptıktan sonra oyunculuk zamanlarında Gebze Teknik Üniversitesi Yaratıcı Drama Liderlik eğitimini tamamladı. 

ADEN Sanat ve Tiysav’da yaklaşık 6 sene kadrolu oyuncu olarak çalıştı. Oynadığı çocuk oyunu ile ekibiyle birlikte “Direklerarası Seyirci ödülü”nü aldı. Kadıköy Emek Sahnesinde “Düğün ya da Davul” adlı oyunda hem asistanlık hem oyunculuk yaptı.

 

Şehir tiyatroları 31. Ve 33. Genç günler kapsamında “Dönemeç” ve “Evcilik Oyunu” oyunda yönetmen yardımcılığı yaptı. Akif Emre Kültür Merkezi’nde oyunculuk atölyesi açtı ve Çehov’un “Sevgili Doktor” oyununu sahneledi. Eğitim ve sahne hayatı boyunca Gürol Tonbul, Uluç Esen, Nazan Kesal, Ali Düşenkalkar, Bülent Sezgin, Vahide Perçin, Buket Çelik, Yüksel Aymaz, Halil Küreş, Pınar Yıldırım, Banu Çiçek Aslan gibi çok değerli isimler ile yolları kesişti.

 

2016 yılından itibaren hem özel hem devlet okullarında Yaratıcı Drama Ve Tiyatro atölyeleri yürüten eğitmenimiz bu alanda çocuk ve yetişkin olmak üzere binlerce öğrenci ile temas etmiştir.

bottom of page