top of page

     Öncelikle Avrupa’nın bu saygın operaları için dinletiye gidebilme imkanı bile bir çok sanatçı için çok zor olduğu herkes tarafından bilinmektedir. Ayrıca Avrupa’nın ülkemize uyguladığı zorlu vize işlemleri ve gittiğiniz ülkede dil problemi, iklim, uçak, otel ve benzeri problemleri ortadan kaldırmış oluyoruz.

Bu dinletiye kimler katılabilecek?

  Dinletiye öncelikle  her yaştan ve her ses kategorisinden opera sanatçıları ve sanatçı adayları katılabileceklerdir. Bu dinletide konservatuar mezunu ya da herhangi bir diplomaya sahip olma zorunluluğu yoktur.

 

     Bu organizasyonda toplam 12- 15 opera ve menajerleri bir araya getiriyoruz. Buda demek oluyor ki sanatçılarımız bu kadar opera için tek tek vize kuyruklarında bekleyip Avrupa’ya gidip dinleti yapmak her dinleti için binlerce lira harcamak yerine bir kerede 12-15 kuruma bir anda ve tek ücret karşılığı dinleti yapma imkanı bulacak.

     Kabaca asgari olarak hesaplayacak olursak bir sanatçının bir dinleti için 500€ harcadığını var sayarsak, ki bu çok düşük bir rakamdır, 12-15 dinleti için cebinden en az 6 ila 8 bin Euro arasında bir meblağ çıkacaktır.

bottom of page