top of page
Eğitmenler Arka Plan4.jpg

Adnan Ata Yiğit 
Müzikal ve Popüler Müzik Şan Eğitmeni

İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Opera-Şan Bölümü mezunu ve Bahçeşehir Üniversitesi Konservatuvarı İleri Oyunculuk Yüksek Lisans Bölümü öğrencisi olan Adnan Ata Yiğit, BAU Konservatuvar Yarı Zamanlı Müzikal Tiyatro Programının kurucu koordinatörü ve BAU Sahne Sanatları Bölümünde Müzikal Oyunculuğu ve Şan hocasıdır. 

 

2010 Senesinde İstanbul Şehir Tiyatrosu Genç Günler Festivali'nde “Sidikli Müzikali”nde Bay McQueen’i, 2011 yılında aynı festivalde “Notre Dame de Paris Müzikali”nde anlatıcı Gringoire karakterini canlandırmıştır.

 

Profesyonel meslek hayatına 2011 ve 2013 yılları arasında İstanbul Devlet Tiyatrosu, “Sidikli Kasabası Müzikali”yle adım atmıştır ve bu müzikalde 181 temsil Bay McQueen karakterini oynamıştır. 2013 ve 2014 yılları arasında “Trio Orfe ve Adnan Ata Yiğit” projesiyle klasik müzik/şiir dinletileri yapmış ve projede “Romantizma” adlı kitabından şiirler söylemiştir. 2014-15 sezonunda TİM Show Center’de “Balım” müzikalinde oynamıştır. 

2016-18 yılları arasında İstanbul Devlet Tiyatrosunda “Gulyabani Müzikali”nin başrol karakteri Hasan'ı oynayan Adnan Ata Yiğit, Tiyatro 8065 ile “Lütfen Çeneni Kapar Mısın” adlı tiyatro oyununda Tom’u canlandırmıştır. 

Yüksek Lisans sınıfıyla “Şark Dişçisi”nde Figüran karakterini oynamıştır. BAU Konservatuvar Müzikal Tiyatro Programında koordinatörü olduğu “Chicago" ve "Little Women" müzikallerini sahnelemiştir. 2022-23 sezonunda MON ile Zorlu PSM'de Sidikli Kasabası Müzikali'nde yeniden Bay Mcqueen'i oynamıştır. Bugün “Beethoven’ı Anlatmak” teatral konser formunda gerçekleştirdikleri sahne gösterisinde Beethoven’ı canlandıran Adnan Ata Yiğit, Atlas Tiyatro'nun sahnelediği "Sezuan'ın İyi İnsanı"nın vokal koçluğu yapmıştır. Yazdığı ve yönetmekte olduğu "Sen Ne Güzelsin Ahmet, Benim İçin İstanbul'u Bulacaksın" adlı oyunun prova aşamasındadır.

bottom of page