top of page
Eğitmenler Arka Plan4.jpg

Dr. Öğretim Üyesi Erman Türkili / KEMAN

1995 yılında Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda keman eğitimine Dania Kainova ile başlayan Erman Türkili, ortaokul, lise ve üniversite eğitimini aynı üniversitede tamamlamıştır. 2005 yılında, Amerika’da bulunan Pittsburgh State University’den aldığı asistanlık teklifi üzerine, Yüksek Lisans çalışmalarına değerli Türk keman sanatçısı ve akademisyeni Prof. Selim Giray ile devam etti.

Amerika'da geçirdiği ilk yıllardan itibaren, katıldığı yarışmalarda birincilik ve ikincilik ödüllerinin sahibi olan Türkili, Amerika’da ASTA (American String Teachers Association) kuruluşunun düzenlediği yarışmanın sonucunda Amerika’da seçilen 52 kemancıdan biri oldu.

 

Yüksek Lisans çalışmalarının hemen ardından Doktora eğitimini tamamlaması için Florida State University’den en yüksek dereceden verilen asistanlık teklifini kabul eden sanatçı, Doktora çalışmalarını New York Filarmoni, Dallas Senfoni gibi önde gelen Amerikan orkestraların başkemancılığını yapmış olan Prof. Eliot Chapo ile tamamladı. Doktora eğitimini 3,5 sene gibi çok kısa bir sürede bitiren sanatçı, 26 yaşında “Doktor” ünvanına sahip oldu. Halen, çalışmalarını Amerika ve Türkiye’de sürdüren Dr. Erman Türkili, Ekim 2011 tarihinden itibaren İstanbul’da konserler vermekte ve eğitim çalışmalarını sürdürmektedir.

 

​2015 yılında Bilim ve Sanat Köşkü'nü kuran Dr. Türkili çalışmalarını sürdürmekte, Bahçeşehir Üniversitesi Konservatuvarı'nda Doktor Öğretim Üyesi olarak ders vermekte ve Konservatuar Müdürlüğü görevini yürütmektedir.

Ulusal  ve  Uluslararası  Basın

Hürriyet Gazetesi Röportajı - Başarının Sol Anahtarı 

Milliyet Gazetesi Röportajı - 3 yaşında nota olmadan enstrüman çalıyorlar

 

Diken Gazetesi Röportajı -  Röportajı 

Hong Kong Röportajı - Honk Kong Interlude Röportajı 

Dr.Erman Türkili - 

Müzik Eğitimi Zekayı Geliştirir Mi ? - 

Dr. Erman Türkili - www.ermanturkili.com

bottom of page