top of page
Eğitmenler Arka Plan4.jpg

Nilay Seyhan Keman & Piyano

Nilay Hoca_edited.png

Nilay SEYHAN 1994 yılında Bursa’da doğdu. Müzik eğitimine Bursa Zeki Müren Güzel Sanatlar Anadolu Lisesi’nde başladı. 2011 yılında Europa Jugend Orchester’ı kazanarak Darmstadt ve Brescia turnesine katıldı. Liseden birincilikle mezun olduktan sonra Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda Keman Anasanat Dalı’nda lisans öğrenimine devam etmeye hak kazandı. Lisans eğitimi boyunca Yrd.Doç.Zenfira Zöhrabbekova ve Prof.Ezgi Gönlüm Yalçın ile çalıştı, Prof.Hale Basmacıoğlu’ndan barok keman dersleri aldı.

Bu süreçte Ildiko Moog, Erkin Onay, Özcan Ulucan ve Orhan Ahıskal’ın masterclasslarına aktif olarak katıldı. Anadolu Senfoni Orkestrası’nda 2013- 2018 yılları arasında misafir sanatçı olarak yer aldı ve 2016 yılında Bratislava turnesine katıldı. 2017 yılında Türk-Yunan Orkestrası’nı kazanarak Atina, Girit ve Rodos’ta konzertmeister yardımcısı olarak yer aldı. 2019 yılında Bursa Uludağ Üniversitesi Gençlik Senfoni Orkestrası ile birlikte Mozart’ın “Don Giovanni Operası”nın Bursa ve İzmir’deki temsillerinde yer aldı.

Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası, Anadolu Senfoni Orkestrası, Muğla Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası gibi orkestralarda misafir sanatçı olarak yer aldı. 2021-2022 sezonunda Bursa Devlet Tiyatrosu’nda keman sanatçısı olarak görev yaptı.

2022 yılında Tezli Yüksek Lisans eğitimini Bursa Uludağ Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda Prof.Aslı Özsoy‘un keman sınıfında tamamladı. Aynı yıl İstanbul Opera Derneği ile Handel’in “Semele” ve “Alçina” operalarının Türkiye’deki ilk seslendirilişlerinde bulundu, “Alçina” Operası’nda başkemancı olarak yer aldı. Şu anda İstanbul Opera Derneği Orkestrası’nın yanı sıra solo konserlerine devam etmekte ve Bahçeşehir Üniversitesi Çocuk Konservatuvarı’nda keman eğitmenliğini sürdürmektedir.

bottom of page