top of page
Eğitmenler Arka Plan4.jpg

Yasemin Balçık / Erken Yaş & Viyolonsel

Yasemin Balçık

Eğitimine 2009 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nda Erman İmayhan ile başladı. Ardından 2013 yılında Gözde Yaşar ile devam etti. "Klasik Keyifler" kapsamında Ozan Tunca ve Michael Haber, daha sonra Istvan Vardai'nin ustalıklarına katıldı. 2016 yılında Çeşme Festivali kapsamında konser verdi.

 

Pera Müzik Festivali'nde konser verdi. Süreyya Opera Binası'nda Onur Dağdeviren tarafından 'Memoirs of the Fly' ilk performansını yaptı. 2017 yılında Rotary, "World Understanding and Cultural Exchange Project" adı altında Almanya'ya davet edildi ve hem solo hem de orkestrada sahne aldı. Laszlo Fenyo, Konstantin Heidrich ve Hans-Jakob Eschenburg gibi sanatçılar ile çalışma fırsatı buldu.

 

2019 Bahar döneminde Universität der Künste Berlin'de Prof. Konstantin Heidrich ile Erasmus Öğrencisi olarak çalıştı. Orada oda müziği çalışmalarında Artemis Quartet'in ikinci kemancısı Anthea Kreston ile çalıştı. UdK'nın senfoni orkestrası ile okulun düzenlediği Cresendo Festival'in açılış konserinde yer aldı. 2020 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuarı'ndan mezun oldu.

2021'de 'Amadeus' adlı tiyatro oyununda çalmaya başlamıştır.

bottom of page